Люцерна

     Люцерна, наукова назва — Medicago sativa, це багаторічна рослина, член сімейства бобових. Хімічний склад проростків люцерни дійсно унікальний – вони містять неймовірну кількість вітамінів, мінералів, амінокислот і, звичайно – хлорофіл — могутній каталізатор усіх біохімічних процесів, які відбуваються в організмі. Проростки люцерни — це екстримально здорова їжа для людини. Це єдина рослина, котра надає повний спектр вітамінів — А, групи В (включно В12), С, Е, К. Містить багато поживних речовин, таких як кальцій, фолієва кислота, магній, марганець, молібден, фосфор, калій, натрій, цинк. Проростки люцерни дуже поживні і корисні для здоровья, надають антибактеріальну і протизапальну дію. Вживання проростків люцерни в їжу знижує рівень цукру в крові, знижує накопичення холестерину в печінці, допомагає утримувати кістки здоровими. Високий вміст вітаміну К — допомагає запобігти атеросклерозу.
     Вживання в їжу проростків люцерни дуже популярно серед шанувальників органічних продуктів харчування. Їх можна додавати в салати і страви з овочів. Перш за все, варто перейти на «зелений раціон» людям з підвищеним рівнем «поганого холестерину». Доведено, що молоді пагони люцерни містять сапоніни — рослинні речовини, що сприяють зниженню рівня холестерину. Саме тому люцерна рекомендується гіпертонікам, людям з ішемією і тахікардією, а також всім, хто хоче зайнятися профілактикою подібних захворювань. На жаль, кількість люцерни, яке «напевно подіє» невідомо. Однак ви можете поєднувати її в салатах з іншими «кардіологічними овочами» — болгарським перцем, морквою, руколою, кропом і фенхелем. Пагони люцерни містять досить багато вітаміну К. Тому їх рекомендують їсти при геморагії — внутрішніх кровотечах різної природи. До речі, так само рекомендується жувати ці пагони при кровоточивості ясен і схильності до появи синців. Крім того, люцерна є рослиною — адаптогеном. Вона здатна підсилювати імунітет людини, підвищувати опірність різним захворюванням. Існує і ряд публікацій, які доводять протипухлинні властивості цієї рослини. Пророщене насіння люцерни вважають хорошим засобом проти світловий сліпоти, а також натуральним способом 

профілактики катаракти і старечої далекозорості. Крім того, свіжі пагони люцерни — один з небагатьох рослинних джерел фтору. Тому вважається, що їх вживання корисно для зубів.
     Завдяки комплексу активних сполук люцерна покращує склад крові і підвищує гемоглобін, надає потужну діуретичну та протизапальну дію, сприяє зниженню холестерину в крові, покращує живлення шкіри, попереджаючи старіння, служить неперевершеним засобом для профілактики остеопорозу і нормалізації діяльності серцево судинної системи. Крім того, паростки люцерни — це просто дуже ніжна, хрустка і соковита зелень зі смаком зеленого горошку, яка доступна увесь рік!

Найменування Одиниця виміру Цінність продукту Найменування Одиниця виміру Цінність продукту
Вода
гр
91,14
Енергія
ккал
29
Енергія
кдж
121
Білок
гр
3,99
Жири
гр
0,69
Вуглеводи
гр
0,4
Кальцій
мг
32
Ферум
мг
0,96
Магній
мг
27
Фосфор
мг
70
Калій
мг
79
Натрій
мг
6
Цинк
мг
0,92
Мідь
мг
0,157
Марганець
мг
0,188
Селен
мкг
0,6
Тіамін
мг
0,076
Рибофлавін
мг
0,126
Нікотинова кислота
мг
мг
Пантотенова кислота
мг
0,563
Б-6
мг
0,034
Фолат
мкг
36
Б-12
мкг
0
А
мкг
16
Е
мг
0,02
Тріонін
гр
0,134
Ізолейцин
гр
0,143
Лейцин
гр
0,267
Лізин
гр
0,214
Валін
гр
0,145